Sprzedaż ziemniaków Vineta Gościno

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kulturze kulinarnej nie tylko Polski, a także wszystkiej północnej części Europy. Z pewnością ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w zeszłych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Obecnie mamy dojazd do dużych odmian o nowych markach i daniu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Kępice

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, określająca się dużo łatwym smakiem oraz wielkimi walorami kulinarnymi. Także są one odporne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i dbają swoje zalet.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Kępice

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta chodzą do typu konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest wystarczająco chropowata, a mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że wolno spożywa jeść nawet bez dodatków – wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z ogniska.
Bulwy dodaje się wczesną jesienią; świetnie się przechowują, długo zachowując doskonałą jakość konsumpcyjną i nie tracąc swoich zalet. Ponadto wyróżniają się długim okresem spoczynku, co zmniejsza ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temuż w bulwach nie dochodzi także do syntezy sporych liczby niekorzystnej dla zdrowia solaniny (choć tu kluczowe jest przechowywanie ziemniaków w ciemności. Należy jeszcze wspominać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta przedstawia się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu idealnie nadaje się do pielęgnacji ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy dobrze zbierają się przy tej grupie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka i pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą jedynie ze doświadczonego, ekologicznego gospodarstwa, posiadającego wymagane certyfikaty. Ponadto przekazując je, dobrze wiesz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że wszystka organizacja będzie traktowała zupełnie inne części, jak wtedy się daje w wypadku ziemniaków łatwych w marketach. Daje Ciż toż pewność zapachu i zalety tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Kępice

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są raczej zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu idealnie kształtują się do zup, klusek i na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone zaś w sytuacji domowych frytek. dobrze zbierają się także jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak również potraw bardziej ciekawych, takich jak tajskie massaman curry, w jakim ziemniaki pełnią znaczącą kwestię.

Ziemniaki są bardzo rozpowszechnionym warzywem w Polsce, jednocześnie bawiąc się niezbyt dobrą renomą w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto natomiast mieć, że postanowiona w ziemniakach skrobia jest lekkostrawna i życzliwa dla przewodu pokarmowego, natomiast one też są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co dobre, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby na obecny cech.
Będąc źródłem prawych oraz trudnych węglowodanów, szybko dodają sile i pasą na długo. W wymieszaniu z innymi warzywami i źródłem roślinnego czy zwierzęcego białka są pełnowartościowy posiłek. Ponadto wyróżniają się jedną z gorszych cenie energetycznych spośród produktów skrobiowych wchodzących na nasze stoły. Tworzy ona jedynie około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety mające na końcu detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Kępice

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz liczyć pewność, że na Twój talerz trafi produkt najdoskonalszej klas, wolny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów biorących na znaczniejszą metę niekorzystny wpływ na bliskie zdrowie. Dodatkowo ich miły smak oraz właściwości kulinarne pracują spośród nich idealny dodatek do wszelkiego obiadu i składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Kępice

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *