Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Debrzno

Prasówki

Co obecne stanowi adblue na stacjach? AdBlue stanowi wtedy czystej klasie roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Tworzy obecne na planu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Tworzony jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Żukowo

Z pośród wszystkich płynów potrzebnych do transportu jest nietoksyczny, zdrowy i miły w użytkowaniu. Tankuje się go do określonego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W ruchu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w współczesny program.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie i w który sposób można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze więcej. W wybranych krajach np. w Holandii można także skorzystać z automatów uważających się przy autostradach. Nie całe samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają za małą średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba uważać, by nie rozlać. Płyn tenże jest niesamowite właściwości korozyjne. Adblue Żukowo

Gdzie szuka się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym dostępniejszy jest dojazd do wlewu AdBlue. Znajduje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dawniejszych pojazdach sposób tenże nie był mocowany na etapie projektowania, przez co niebieski korek może otrzymywać się w nietypowych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi obecne w popularny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formie warto brać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do osiągnięcia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Żukowo

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest mocno praktyczna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i dodajemy zapłon. Po kilkorgu sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba wspominać o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą opcją jest zakup płynu w liczbach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Wartość w mniejszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić oraz na produkty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest racja taki tenże skład wówczas nie warto przepłacać.
Adblue Żukowo

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają mniejsze zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki wspólne z umową EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w popularny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy okres zachowuje pełną sprawność, co zabiera się oraz na większą wartość podczas odsprzedaży. Osoby czerpiące z AdBlue przychodzą na ochronę środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe opłaty drogowe w terenach Unii Europejskiej.
Adblue Żukowo

Artykuł został opracowany we zgodzie Co to jest adblue na stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *